Darbu saraksts
 

“Cold Fruit Riga (backdrop), 2014”, instalācija un performance

Autore: Annija Deivija (Annie Davey, Lielbritānija)

Arī Annijas Deivijas darbs atklājās skatītājiem ne uzreiz un prasīja apmeklēt izstādi divas reizes. Izstādes atklāšanā atsevišķā telpā bija izstādīta vien nevīžīgi pie sienas piestiprināta lielformāta izdruka ar triviālu kluso dabu, bet stūrītī stāvēja ar augļiem un dārzeņiem pilns maiss ar to pašu attēlu. Tas arī viss. 
Tikai izstādes nobeigumā autore atbrauca uz Latviju, lai uzstātos sava darba interjerā ar lekciju-performanci, kuras laikā radīja, attīstīja un noveda līdz zināmam absurdam mītu par šo maisiņu un uz tā redzamo attēlu, piešķirot pilnīgi utilitārai un masveidā ražotai, lētai mantai - Rīgas centrāltirgū nopirktam plastmasas maisiņam - īpašu kultūrvesturisku vērtību. 
Kas īpašs šajā maisiņā? Annija pēta mākslinieciskās rezidences, kā parādību, kas, radot mākslinieka distanci, atrautību no mājām, ir saistīta ar digitālo klātesamību, lietu izzināšanu tiešsaitē. Sekojot dažādiem rezidentiem pa pēdām no Villa Medici līdz Benfas nacionālajam parkam Kanādā, māksliniece ir meklējusi neparasto un autentisko dažādu inovatīvu suvenīru, labāko bāru un fotogrāfijās noķertu arhitektonisko dīvainību formā. Strādājot pie Rīgas dzejas kartes projekta, māksliniece koncentrējās uz Rīgas Centrāltirgū pirktu un visur klātesošu plastmasas iepirkumu maisiņu, ko rotā augļu attēls. 

Lekcijas-performance:

IMG_9860.jpg IMG_9856.jpg _MMZ2003.jpg _MMZ2052.jpg
Iepriekšējais darbs Nākamais darbs