Darbu saraksts
 

"Mākslinieks rezidencē", fotogrāfiju sērija

Autors: Protrs Antonovs (Пётр Антонов, Krievija)

Fotogrāfiju sērija, ko Pjotrs radīja mēneša laikā, uzturoties rezidencē Rīgā, apsver subjektīvos mehānismus, caur kādiem veidojas psiholoģiskā saikne ar apkārtējo vidi, plānoti vai neplānoti atkārtoti saskaroties ar lietām. Tā tiek pētīts pats mākslas rezidences jēdziens kā neatņemama modernās mākslas rutīnas sastāvdaļa. 
Izziņas process sācies no māksliniekam vistuvākās apkārtnes, kā rezultātā radītas aptuveni 90 fotogrāfijas ar gandrīz ikvienu priekšmetu, kas atrodams rezidences telpās. Darbs turpinājies pētot vidi ārpus rezidences robežām, lai ieskicētu platību 1 kvadrātkilometra platībā ap to, vairākkārt veicot teritorijas apsekošanu un uzņemot cēloņsakarīgas fotogrāfijas. Pēc tam autors pievērsies Rīgas centram, zonai, kas sasniedzama ar kājām. Turpinot aptvert aizvien lielākas platības, projekts sadalījās jau mazākās ekspedīcijās, kā piemēram, ņemot zāles paraugus no atsevišķi izvēlētiem zālieniem Rīgas centrā vai dokumentējot rezultātus no brauciena uz Bolderāju. Vairākas fotogrāfiju sērijas veidotas, dokumentējot atkārtotas darbības, kā, piemēram, iepirkšanos, atkritumu iznešanu, ēdiena gatavošanu. Tie kalpo kā atskaites punkti par rezidencē pavadīto laiku. Instalāciju papildināja video materiāls.
Šīs skrupulozi detalizētās fotogrāfijas papildināja pedantiski apraksti, kas kopā radīja tādu kā piefiksēto objektu katalogu. Lūk, daži - ieskatam...:

Dzīvoklī atrastas lietas, 7 māksliniekam piederošas lietas, 1 uz ielas atrasta lieta, lietu komplekts, radīts rezidences laikā
Pigmenta druka, 100x175 cm

Četru nedēļu ilgs pētījums par ziedu stendu lielveikalā Prizma (6. – 25. aprīlis)
Daļa no kompozītmateriāla 26 x 2022 cm pigmenta druka

Gandrīz visi mākslinieka rezidences laikā nopirktie produkti lielveikalā Prizma par kopējo summu 172.84 EUR. Iegādājoties produktus par akcijas cenu, ietaupīti tikai 11.64 EUR.
Daļa no kompozītmateriāla 26 x 2022 cm pigmenta druka

Septiņi no piecdesmit sešiem zāles paraugiem no Rīgas centra, ievākti 25. – 26.aprīlī
Pigmenta druka, 40x190 cm
Izcelsmes vieta, no augšas uz leju:
Skanstes/Sporta, ZD
Skanstes/Sporta, ZR
Skanstes/Sporta, DA
Skanstes/Sporta, DA
Skanstes/Sporta, DA
Skanstes, D
Skanstes, D

 

Pjotrs Antonovs lasa izstādei sarakstīto, bet ekspozīcijā neiekļauto dzejoli

PjotrAntonov.jpg 606.jpg 617.jpg 620.jpg 910.jpg 902.jpg
Iepriekšējais darbs