Darbu saraksts
 

"Studiju stadijas", elektroakustisks skaņdarbs ar dzeju

Autori: Linda Leimane, Patrīcija Palijčuka un Semjons Haņins
Pedagoģisks paaudžu sadarbības eksperiments ar muzikālu iznākumu

Darba ideja ietver vēlmi izveidot kopīgu projektu trīs dažādu paaudžu pārstāvjiem - bērns, 20-gadniece un 40-gadnieks, – lai vecums, kas parasti mūsu sabiedrībā šķir cilvēkus, tieši otrādi – vienotu viņus kopīga mākslas darba veidošanā, katrs iegulda savu: fantāziju (bērns), iemaņas/prasmes/zināšanas (komponiste), vārdu/viedumu (dzejnieks). 

Kompozīcija, kas ietver sevī trīs dzejoļus: divus Semjona Haņina un noslēgumā vienu Konstantina Baķuškova tekstu. Skaņdarbs iziet cauri trīs dažādām mūzikas instrumenta apgūšanas stadijām un stāsta par pilsētas applūdināšanu – burtiskā un metaforiskā ziņā; ūdens pārklāj pilsētu: tā tiek salīdzināta ar mitoloģiskām pilsētām, kas gājušas bojā plūdos, un tajā pašā laikā tie ir Rīgas krogi, urbānās saliņas, kas "aiziet uz grunti" un to telpas kļūst par materiālu nākotnes “arheoloģiskajiem” pētījumiem.

Skaņdarba tapšanā tika izmantotas sagatavotas klavieres, elektroniski apstrādāti klavierspēles ieraksti un citi efekti, kā arī vēsturiskais sintezators “Korg Montrone”. 

P1030923 - Copy.JPG P1030933.JPG
Iepriekšējais darbs Nākamais darbs