Darbu saraksts
 

“Čiekurkalna poēma”, interaktīvā instalācija

Autors: Orbīta 
Interaktīvs pilsētdzejas konstruktors uz skārienjutīga ekrāna.

“Čiekurkalna poēma” ir interaktīva multimediālā instalācija, kurā notiek poētiska saspēle starp Rīgas mikrorajona ikdienas vidi un tā iedzīvotāju mūsdienu folkloru, kas rakstveidā izlasāma uz māju sienām, vārtrūmēs, uz luksoforu stabiem un māju durvīm.

Čiekurkalns ir viens no retajiem precīzi organizētajiem Rīgas rajoniem, kas atbilst ideālam priekšstatam par pilsētas infrastruktūru: to organizē 2 līnijas un 9 šķērslīnijas, kas sasaucas ar dzejas teksta struktūru, kuru arī organizē līnijas jeb rindas. Vēl viena līdzība starp poētiku un pilsētvidi ir tēlos, kas mēdz atkārtoties vairākas reizes, bet dažādos kontekstos, ar atšķirīgam nozīmēm. 2013. gada jūlijā un augustā projektā iesaistītie dzejnieki devās “ekspedīcijā” uz Čiekurkalnu; izstaigāja mikrorajona ielas noteiktos līniju un šķērslīniju maršrutos un fotografēja visus uzrakstus, kas atrodami pa ceļam – neveikli, bet ekspresīvi, ar roku rakstīti uzraksti, “mākslinieciski” trafareti, lietišķi sludinājumi, komerciālas izkārtnes, informatīvi uzraksti un brīdinājumi par nikniem suņiem pagalmā (to bija īpaši daudz!) – viss Čiekurkalna “vārdu krājums” tika fotografēts un sistematizēts savdabīgā digitālā “vārdnīcā”.

Fotogrāfijās pieejamie uzraksti tika kadrēti, izceļot atsevišķus vārdus (vai frāzes), un izveidota īpaša programmatūra un interfeiss (risinājuma autori – Krišjānis Rijnieks un Irina Špičaka), kas sniedz iespēju uz skārienjūtīga ekrāna izvēlēties iepriekš iekadrētus vārdus oriģinālajās fotogrāfijās ar reālo pilsētvides fonu un veidot no tiem pašiem savu Čiekurkalna poēmu. 

PoemaChiekurkalnsa_01.png PoemaChiekurkalnsa_02.png PoemaChiekurkalnsa_03.png
Iepriekšējais darbs Nākamais darbs